Ամերիկահայ միլիոնատեր, սոցիալական նորությունների հայտնի Reddit համացանցային ընկերության համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը հայտարարել է, որ այլևս ամենօրյա գործունեությամբ չի զբաղվի ընկերությունում: Նա գործունեություն կծավալի վենչուրային Initialized Capital ընկերությունում:
Օհանյանը, սակայն, կպահպանի տեղը Reddit ընկերության խորհրդում: Նա հայտարարել է, որ 2005-ին հիմնված ընկերությունը 2017-ին 200 մլն դոլար եկամուտ է ունեցել և գնահատվում է 1,8 մլրդ դոլար՝ հավելելով, որ լավ ձեռքերում է թողնում ընկերությունն ի դեմս համահիմնադիր Սթիվ Հաֆմանի, գրում է The Wall Street Journal-ը:
Ըստ Օհանյանի, որոշում կայացնելիս նա հաշվի է առել մի շարք անձնական և մասնագիտական հանգամանքներ, այդ թվում ամուսնությունը թենիսի աստղ Սերենա Ուիլյամսի հետ և նրանց դստեր՝ Ալեքսիս Օլիմպիա Օհանյանի ծնվելը:
Ընկերությունը հայտնի է ներդրումային ծրագրերով, այդ թվում թվային արժույթների փոխանակման Coinbase և Instacart առցանց ծառայություններում իր ներդրումներով:
Օհանյանից բացի Initialized Capital-ի համահիմնադիրն է Հարրի Թանը:
Սեպտեմբերի 2-ին հայտնի դարձավ, որ ամերիկացի թենիսիստուհի Սերենա Ուիլյամսը, որը 2017-ին ընդհատել էր ելույթները հղիության պատճառով, 3090 գ քաշով աղջիկ է ունեցել: Ծննդաբերությունն անցել է Ֆլորիդայի նահանգի կլինիկայում:

Американский бизнесмен армянского происхождения, соучредитель социального новостного сайта Reddit Алексис Оганян объявил о намерении уйти от исполнения ежедневных обязанностей в компании. Он планирует сосредоточиться на венчурной компании Initialized Capital.
Оганян продолжит занимать место в совете Reddit. Он заявил, что компания, основанная в 2005 году, получила доход в размере 200 миллионов долларов в 2017 году и оценивается в 1,8 миллиарда долларов. По словам Оганяна, он оставляет компанию в хороших руках – в лице гендиректора Стива Хафмана, пишет Wall Street Journal.
По словам Оганяна, его решение связано с рядом личных и профессиональных факторов, включая его брак с суперзвездой тенниса Сереной Уильямс и рождением их дочери Алексис-младшей.
Initialized Capital – венчурная компания, соучредителем которой является Оганян. Компания известна своими инвестициями, такими как в онлайн-сервис обмена цифровых валют Coinbase и Instacart.