Մոսկվա-Գյումրի չվերթը կատարող «Պոբեդա» լոուքոսթեր ավիաընկերության ինքնաթիռը հարկադրված վայրէջք է կատարել Մինվոդիի օդանավակայանում կարգը խանգարած ուղևորի պատճառով:
«Ինքնաթիռը հարկադրված վայրէջք է կատարել ապակառուցողական վարքագծով ուղևորի պատճառով: Նա վիրավորել է անձնակազմի անդամներին, չի ենթարկվել հրամանատարի հրահանգներին, ոչ ադեկվատ է պահել իրեն և այդ ամենից զատ նաև ծխել է»,-ասել են ավիաընկերության ներկայացուցիչները, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Խոսքը DP855 չվերթի մասին է:
Գործակալության զրուցակիցը հավելել է, որ անկարգապահ ուղևորից կգանձվեն հարկադիր վայրէջքի պատճառով ավիաընկերության կրած բոլոր ծախսերը:

8 Февраль 2018 - 10:41 AMT
Самолет авиакомпании-лоукостера «Победа», выполнявший рейс из Москвы в армянский Гюмри, совершил вынужденную посадку в аэропорту Минеральных Вод из-за дебошира. Об этом сообщили в компании, передает РИА Новости.
«Самолет «Победы» при выполнении рейса Москва-Гюмри совершил вынужденную посадку в аэропорту Минеральных Вод из-за деструктивного пассажира. Дебошир оскорблял экипаж, не подчинялся требованиям командира, вел себя неадекватно и вдобавок закурил», — сообщили в авиакомпании 7 февраля.
Там уточнили, что речь идет о рейсе DP855.
Собеседник агентства добавил, что с дебошира планируется взыскать все расходы, понесенные из-за вынужденной посадки.