Ռուսական հեռահաղորդակցային «Ռոստելեկոմ» ընկերությունը կարող է վաճառել Հայաստանում գործող դուստր ձեռնարկությունը: Այդ մասին հայտարարել է ընկերության ղեկավար Միխայիլ Օսեևսկին:
«Մենք խնդիր չենք դնում այդ բիզնեսը վաճառելու: Սակայն, ինչպես վկայում է այլ գլոբալ խաղացողների փորձը, այդպիսի գործակցության արդյունավետությունը միշտ չէ, որ արդարացված է: Ամեն դեպքում տարբեր են օրենսդրությունները, այլ է հաճախորդների բազան, պրոդուկտները: Ուստի մենք մտածում ենք, թե ինչպես կարելի է ավելի արդյունավետ կազմակերպել մեր աշխատանքը Հայաստանում: Այդ թվում վաճառքի միջոցով»,-ասել է Օսեևսկին, գրում է RNS-ը:
Ռոստելեկոմ Հայաստանը («ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ, ապրանքանիշ՝ «Ռոստելեկոմ», «Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ դուստր ձեռնարկություն) 2012թ․ դեկտեմբերի 18-ից մատուցում է լայնաշերտ ինտերնետի, Սմարթ IP հեռուստատեսության և որակյալ ֆիքսված հեռախոսակապի ծառայություններ ֆիզիկական անձանց և կորպորատիվ հաճախորդների համար։ Ռոստելեկոմի օպտիկամանրաթելային մալուխը և նրա միջոցով մատուցվող որակյալ և նորարական ծառայությունները հասանելի դարձան Երևան, Աբովյան, Չարենցավան, Հրազդան, Վանաձոր, Գյումրի, Աշտարակ, Մեծամոր, Արմավիր, Մասիս, Արտաշատ, Սևան, Դիլիջան, Իջևան, Կապան, Մարտունի, Ալավերդի և Քաջարան քաղաքների բնակիչների համար։

Российская телекоммуникационная компания «Ростелеком» рассматривает возможность продажи дочерней компании в Армении. Об этом сообщил журналистам глава «Ростелекома» Михаил Осеевский.
«Мы думаем об этом, насколько этот бизнес для нас комплементарен. У нас нет задачи его продать. Но как показывает практика других глобальных игроков, такая межстрановая синергия не очевидна. Все-таки разное законодательство, разная клиентская база, продукты. Поэтому мы думаем, как наиболее эффективно организовать нашу работу там. В том числе через продажу», – сказал Осеевский, пишет RNS.
«Ростелеком Армения» (ЗАО «ДЖИЭНСИ-АЛЬФА», дочерняя компания ПАО «Ростелеком») является одним из ведущих телекоммуникационных операторов в Армении, предоставляющих услуги широкополосного Интернета, Смарт IP телевидения и фиксированной телефонии для частных лиц и корпоративных клиентов с 18 декабря 2012 года.
Начиная с 2014г. компания предоставляет телекоммуникационные услуги в городах Ереван, Абовян,Чаренцаван, Раздан, Ванадзор, Гюмри, Аштарак, Мецамор, Армавир, Масис, Арташат, Арарат, Севан, Дилижан, Иджеван, Капан, Мартуни, Алаверди, Каджаран и Капан.