ՀՀ և Ուկրաինայի միջև իրականացվող ավիաչվերթների տոմսերի գները զգալիորեն նվազել են: Այդ մասին հայտնել է Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանն իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիների (ՈւՄԱ) հետ հետևողական բանակցությունների արդյունքում, մենք եկել ենք փոխշահավետ համաձայնության Հայաստան և ՀՀ-ից մեկնող ՈւՄԱ ուղևորների համար ավիատոմսերի գների զգալի նվազեցման վերաբերյալ: Գներն իջեցվել են բոլոր ուղղություններով», – ասվում է դեսպանի գրառման մեջ:
Անդրանիկ Մանուկյանը նաև շնորհակալություն է հայտնել Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիների ղեկավարությանն ի դեմս ընկերության նախագահ Յուրի Միրոշնիկովի, փոխնախագահ Սերգեյ Ֆոմենկոյի և ընկերության վաճառքների գծով տնօրեն Անտոն Մատիսի:

16 Февраль 2018 - 09:57 AMT
Цены на билеты «Международных авиалиний Украины» (МАУ) для летающих в Армению и обратно значительно снижены. Об этом на своей странице в Facebook написал посол Армении в Украине Андраник Манукян.
«В результате долгих переговоров с «Международными авиалиниями Украины» мы договорились снизить стоимость авиабилетов для летающих в Армению и обратно пассажиров МАУ, причем цены снижены по всем направлениям»,- написал посол.
Он поблагодарил руководство авиакомпании МАУ в лице президента компании Юрия Мирошникова, вице президента по коммерции Сергея Фоменко и директора по продажам МАУ Антона Маттиса.