Փետրվարի 18-ին Մյունխենում ՀՀ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում գտնվող Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Իրանի արտաքին գործերի նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել երկկողմ օրակարգային հարցերի լայն շրջանակի, ենթակառուցվածքային նախագծերին առնչվող հարցերի: Այս համատեքստում զրուցակիցները բարձր են գնահատել հայ-իրանական միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեությունը, որի հերթական համատեղ նիստը նախատեսված է գումարել մոտ օրերս Երևանում, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Մոհամմադ Զարիֆը գոհունակությամբ նշել են, որ երկու երկրների արտգործնախարարների միջև հանդիպումները Երևանում ու Թեհրանում և միջազգային հարթակներում կրում են հաճախակի բնույթ, ինչը թույլ է տալիս հետևել երկու երկրների ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին, նախանշել փոխգործակցության նոր ծրագրեր։
Նախարարները քննարկել են միջազգային հարթակներում փոխգործակցության հարցեր:
Հայաստանի և Իրանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային մի շարք հրատապ խնդիրների շուրջ:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը մասնակցում է Մյունխենի անվտանգության համաժողովին: Հանրապետության նախագահը համաժողովում հանդես է եկել ելույթով:

Armenian foreign minister Edward Nalbandian and his Iranian counterpart Mohammad Javad Zarif met in Munich on Sunday, February 18 to discuss issues of mutual interest.
At the meeting on the sidelines of the Munich Security Conference in Germany, the sides hailed the activity of the Armenian-Iranian intergovernmental commission whose next meeting will be held in the coming days in Yerevan.
Nalbandian and Zarif cited the frequent meetings in the two capitals and on various international platforms as a successful way of monitoring the process of the implementation of agreements reached by the presidents of Armenia and Iran.
Also, the foreign policy chief weighed in on regional and international issues.
Also attending the Munich Security Council was Armenian president Serzh Sargsyan who said that it was the European Union, and not Armenia, to give up the signing of the Association Agreement.