Ֆրանսահայ գործարար Ժոզեֆ Ուգուրլյանը գնել է իտալական «Պադովա» ֆուտբոլային ակումբի բաժնետոմսերի 20%-ը:
46-ամյա գործարարը մամուլի ասուլիսին եկել էր ընտանիքի՝ կնոջ, 2 որդու և դստեր հետ: Լրագրողներին նա ողջունել է իտալերեն, որին լավ է տիրապետում: «Պադովան» Ուգուրլյանի արդեն երրորդ ֆուտբոլային «սերն է»՝ Ֆրանսիայում նա գնել է 2-րդ լիգայում հանդես եկող «Լանսի» բաժենտոմսերի հսկիչ փաթեթը, իսկ Կոլումբիայում՝ բարձրագույն լիգայում հանդես եկող Millionarios Cuadro Azul ակումբի բաժնետոմսերը, գրում է Sputnik Արմենիան Il Mattino di Padova-ի վրա հղումով:
Ուգուրլյանը նշել է, որ սիրում է ֆուտբոլը, քանի որ դա միակ մարզաձևն է, որտեղ փողը չէ ամեն ինչ որոշում, ավելի կարևոր է թիմային ոգին:
«Մենք՝ հայերս, կապված ենք Պադովայի հետ: Այստեղ է ապրում գրող Անտոնիա Արսլանը, որը «Արտույտների ագարակը» հայտնի վեպի հեղինակն է: Այստեղ նաև հայ համայնքը: Այնպես որ, ասյտեղ, ես ինչպես տանն եմ»,-ասել է Ուգուրլյանը:
«Պադովա» ֆուտբոլային ակումբը 1996-ից ի վեր երրորդ լիգայում է խաղում: Ժամանակին ակումբի պատանեկան թիմում է սկսել կարիերան Ալեսանդրո դել Պիերոն, 90-ականների մեծահասակաների թիմում է սկսել Դեմետրիո Ալբերտինին, իսկ 2000-ականների վերջում, երբ ակումբը դեռ Բ սերիայում էր, Մատեո Դարմիանը, որը հետո վարձակալությամբ տեղափոխվեց «Միլան»:

Французский бизнесмен армянского происхождения Жозеф Угурлян приобрел 20% акций итальянского футбольного клуба «Падуя».
46-летний Жозеф Угурлян пришел на пресс-конференцию во всеоружии: и он, и его семья – жена, двое сыновей и дочь – вышли к прессе в красно-белых шарфах, в цветах клуба. Журналистов он приветствовал на чистом итальянском, которым прекрасно владеет, пишет Sputnik-Армения со ссылкой на Il Mattino di Padova.
«Падуя» — уже третий футбольный клуб, в который вложился армянин, во Франции он купил контрольный пакет акций клуба «Ланс», теперь выступающего во второй лиге. А в Колумбии он владеет акциями клуба Millionarios Cuadro Azul, который выступает уже в высшей лиге.
В «Падую» Угурлян решил инвестировать после встречи с президентом клуба Роберто Бонетто. Итальянец подкупил армянина своей преданностью клубу и городу.
«Мы, армяне, связаны с Падуей. Здесь живет писательница Антония Арслан, автор замечательной книги «Ферма Жаворонков». Есть и армянская община. Так что, здесь я как дома», — заявил Угурлян.
в 1996 году «Падуя» распрощались с серией А и теперь играет в третьей лиге. В их юношеской команде когда-то начинал Алессандро дель Пьеро. Во взрослой, в начале 90-х, играл Деметрио Альбертини, а в конце 2000-х (когда клуб едва удержался в серии B) — Маттео Дармиан, отданный в аренду из «Милана».