1 Մարտ 2018 - 07:41 AMT
Կալիֆորնիայի նահանգապետ Ջերի Բրաունի որոշմամբ Միքայել Ամերյանը Լոս Անջելեսից և Արմենուհի Աշվանյանը Գլենդեյլից դարձել են Կալիֆորնիայի Գերագույն դատարանի անդամներ: Այդ մասին հայտնել է իրավաբանական նորություննեի Courthousenews կայքը:
Ըստ կայքի, այդ դատավորների աշխատավարձը 200.000 դոլարից ավելի է:
Ջերի Բրաունը դատավորների 28 նշանակում է արել:
«43-ամյա Մայքլ Ամերյանը (հանրապետական) և 46-ամյա Արմենուհի Աշվանյանը (դեմոկրատ) ընդգրկվել են նոր նշանակումների ցուցակում»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Ամերյանը 2003-ից եղել է Լոս Անջելեսի դատախազության քաղաքային փաստաբանի տեղակալը, իսկ Արմենուհի Աշվանյանը Գլենդեյլի համալսարանի իրավաբանական քոլեջի դոցենտ է, որը 2005-ից եղել է Լոս Անջելեսի դաշնային դատախազի տեղակալ:

1 Март 2018 - 08:39 AMT
Юристы армянского происхождения Микаэл Амерян из Лос-Анджелеса и Арменуи Ашванян из Глендейла по решению губернатора Калифорнии Джерри Брауна вошли в состав калифорнийского верховного суда.
Губернатор Браун назначил 28 судей в Калифорнийские суды, пишет Sputnik-Армения со ссылкой на сайт юридических новостей Courthousenews.
«43-летний Майкл Амерян из Лос-Анджелеса (республиканец) и 46-летняя Арменуи Ашванян из Глендейла (демократ) попали в этот список», — говорится в сообщении.
Амерян с 2003 года занимал должность заместителя городского адвоката в прокуратуре Лос-Анджелеса, а Ашванян – доцент юридического колледжа Университета Глендейла, которая с 2005 года занимала должность заместителя окружного прокурора Лос-Анджелеса.