Ռուսաստանի գործող նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մոտ 95% ձայն է հավաքել Գյումրիում: Ռուսաստանյան «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Գյումրիում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսությունը:
Գյումրիում ՌԴ նախագահական ընտրություններին մասնակցել է ավելի քան 1300 քաղաքացի:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Երևանում Ռուսաստանի դեսպանատանը ՌԴ նախագահի ընտրություններին մասնկակցել է մոտ 5000 ՌԴ քաղաքացի: ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան մամուլի քարտուղար Վերոնիկա Արթենյանի խոսքով, դեսպանատանը քվեարկությանը մասնակցած ՌԴ քաղաքացիների մոտ 90%-ն ընտրել է Վլադիմիր Պուտինին:
Հայաստանում մշտապես բնակվող կամ ժամանակավորապես գտնվող Ռուսաստանի քաղաքացիները քվեարկել են երկու հիմնական ընտրատեղամասերում՝ Երևանում ռուսական դեսպանատանը և Գյումրիում գլխավոր հյուպատոսությունում:
Մարտի 18-ին կայացած ՌԴ նախագահի ընտրությունների ձայների հաշվարկի արդյունքում հաղթել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ձայների ավելի քան 76%-ը հավաքելով: Ընդամենը նրան քվեարկել է ավելի քան 55 մլն քաղաքացի:

Current Russian president Vladimir Putin collected some 95% of the votes in the Armenian city of Gyumri where 1300 Russian citizens cast ballots on Sunday, March 18, RIA Novosti reports.
Some 5000 people participated in the election in Armenia’s capital where a polling station was opened at the Russian embassy in Yerevan.
Gyumri is home to the Russian 102nd Military Base, officially known as the 102nd Military Base of the Group of Russian Forces in Transcaucasia.
Putin won re-election after securing some 76.65% of votes with more than 90% counted. None of the seven candidates who ran against him posed a threat, while opposition leader Alexei Navalny was barred from running.