Հայաստանը և Իսրայելը կբացառեն կրկնակի հարկումը: Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, համապատասխան որոշման նախագիծն ընդունվել է մարտի 22-ի գործադիրի նիստում:
2017 թվականի հուլիսի 25-ին ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Իսրայելի Պետության կառավարության միջև՝ եկամուտների և գույքի կրկնակի հարկումը բացառելու և հարկումից խուսափելը կանխելու մասին» կոնվենցիան վավերացնելու մասին ՀՀ օրենքի նախագծի ընդունման արդյունքում կապահովվեն կոնվենցիայի ուժի մեջ մտնելու համար նախատեսված ընթացակարգերը:
2017 թվականի նոյեմբերի 6-ին ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուի հրավերով պաշտոնական այցով ժամանել էր Իսրայել: Նա հանդիպումներ էր ունեցել Իսրայելի գործադիր և օրենսդիր իշխանությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ։

Armenia and Israel will abolish double taxation, a corresponding draft decision was approved at a cabinet meeting on Thursday, March 22.
Israel and Armenia expressed a wish to bolster and expand relations when the former’s foreign minister Edward Nalbandian met the latter’s prime minister Benjamin Netanyahu in November 2017.
During their meeting, the two explored intensification of trade and economic relations, expansion of the legal framework, the perspectives of implementing joint programs in the fields of information technologies, education and science, tourism and agriculture.