Մարտի 25-ին Ռուսաստանի Կեմերովո քաղաքի «Ձմեռային բալենի» առևտրի կենտրոնում խոշոր հրդեհից տուժածների թվում հայեր կան: ՀՀ ԱԳՆ թվիթերյան միկրոբլոգի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնում է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատունը:
18:34 ԹԱՐՄԱՑՈՒՄ․ ԱԳՆ-ը հերքել է հրդեհում հայերի տուժելու մասին տեղեկությունները։
Տուժածների ինքնության և թվի մասին ոչինչ չի նշվում:
Ռուսաստանյան լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, հրդեհից զոհերի թիվը հասել է 64-ի:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ՀՀ ԱԳՆ-ն փորձում է պարզել, թե արդյոք մարտի 25-ին Ռուսաստանի Կեմերովո քաղաքի «Ձմեռային բալենի» առևտրի կենտրոնում խոշոր հրդեհից տուժածների թվում ՀՀ քաղաքացիներ կան, թե ոչ:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ մարտի25 -ին ՌԴ Կեմերովո քաղաքի «Ձմեռային բալենի» առևտրի կենտրոնում խոշոր հրդեհ է բռնկվել, ինչի հետևանքով զոհվել է 56 մարդ: Դեպքի առնչությամբ հարցաքննվել է 4 մարդ՝ այդ թվում նաև առևտրի կենտրոնի վարձակալ ընկերության ղեկավարը, որի տարածքում է գտնվել կրակի օջախը:

Среди пострадавших в результате крупного пожара в торговом центре «Зимняя вишня» в Кемерове есть армяне. Об этом сообщает посольство Армении в РФ.
Ведомство не уточняет число пострадавших и не сообщает ничего об их личности. Отмечается, что дополнительная информация будет опубликована вскоре.
Обновление: МИД Армении сообщает, что при пожаре в Кемерове армяне не пострадали.
25 марта в торговом центре «Зимняя вишня» в российском городе Кемерово произошло возгорание. По последним данным, в результате крупного пожара погибли 56 человек, в том числе 9 детей, 16 человек остаются пропавшими без вести. При пожаре погибли дети, приехавшие отметить начало каникул. Во время пожара обрушились помещения двух кинотеатров.