Լոս Անջելեսի Հովսեփյան հայկական դպրոցի 7-րդ դասարանի աշակերտ Տարոն Յաղուբյանն առաջին տեղն է զբաղեցրել Լոս Անջելեսի Միջազգային գիտական և ինժեներական տոնավաճառում:
Տարոնը ներկայացրել է արևային էլեկտրաէներգիայի հիման վրա ջեռուցման համակարգի PorSH (Portable Solar Heating Apparatus) նախագիծը: Որսպես հեղինակավոր միջոցառման հաղթող Տարոն Յաղուբյանն ապրիլին կմասնակցի Կալիֆորնիայի գիտական տոնավաճառին, հայտնում է Asbarez-ը:
Նախատեսվում է նաև պատանի Տարոնի մասնակցությունը Broadcom միկրոսխեմաներ արտադրող ամերիկյան կորպորացիայի ազգային մրցույթին:
Տարոն Յաղուբյանը ծնվել է Կալիֆորնիայի նահանգի Գլենդեյլ քաղաքում բժիշկ Ստեֆան և Մարո Հակոբյանների ընտանիքում:

His project entitled PorSHA (Portable Solar Heating Apparatus) is a floating solar powered device designed to eliminate the need for a pool heater.
Because of his first-place win, Daron has qualified for the California State Science Fair in April. He also qualifies to participate in the Broadcom National Competition, the premier science and engineering competition for middle school students.
Daron is the son of Dr. Stephan Yacoubian, an orthopedic surgeon,and Maro Yacoubian, an attorney, of Glendale, California.