Կովկասի մահմեդականների վարչության նախագահ Ալլահշուքյուր Փաշազադեն հայտարարել է, որ «հայերն անեծք են դարձել Ադրբեջանի գլխին»: Այս մասին գրում է ադրբեջանական APA գործակալությունը:
«200 տարի առաջ, Ալլահի կամքով, մեր հարևանները դարձած հայերը, դժբախտաբար, մեր գլխին անեծք են դարձել», – ասել է ադրբեջանցի հոգևորականն ու հավելել, որ մյուս հարևաններն ու այլ ուժեր «օգտագործել են հայերի ստորությունը ադրբեջանցիների նկատմամբ»:
Նրա խոսքով, այդ 200 տարիների ընթացքում հայերը «ցեղասպանություն են իրականացրել» ադրբեջանցիների նկատմամբ, և նրանց հետևում անջատողական ուժեր են եղել:
Անդրադառնալով ԼՂ հակամարտությանը, Փաշազադեն ասել է, որ հայերը մտադիր են շարունակել այն՝ կոնֆլիկտին «կրոնական երանգ հաղորդելով»: Նա հավելել է, նաև, թե հայերը, իբրև թե, քանդում են ադրբեջանական մզկիթները, որոնք «պատմական Ադրբեջանի տարածքների վրա են մնացել»:

29 Март 2018 - 07:47 AMT
Председатель Управления мусульман Кавказа Аллахшукюр Пашазаде заявил, что армяне стали проклятьем на голову азербайджанцев.
«Армяне, которые 200 лет назад по воле Аллаха стали нашими соседями, к сожалению, стали проклятьем на нашу голову», – отметил он, добавив, что другие соседи и заинтересованные силы «использовали эту подлость армян против азербайджанцев», пишет АПА.
«На протяжении этих 200 лет армяне совершали геноциды в отношении азербайджанцев не по собственной воле. За ними стояли всегда сепаратистские силы»,- заявил Пашазаде.
Он добавил, что армяне намерены продолжить карабахский конфликт, «перенеся в религиозную плоскость».