Գլենդեյլի նախկին քաղաքապետ Զարեհ Սինանյանը կրկին ընտրվել է քաղաքապետի պաշտոնում: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է նրա կինը՝ Լորի Սինանյանը:
Գլենդեյլում մոտ 170.000 հայ է ապրում: քաղաքում գործում են հայկական վարժարաններ, եկեղեցիներ և ակումբներ։ Հայերը կազմում են քաղաքի բնակչության մեկ երրորդից ավելին:
Սինանյանի ընտրվելու մասին տեղեկությունը հաստատել է նաև Ամերիկայի Հայ դատի արևմտյան ափի կոմիտեն, գրում է ԱՌԿԱ գործակալությունը Asbarez.com-ի վրա հղումով:
Գլենդեյլի քաղաքապետն ընտրվում է 1 տարով:
Սինանյանն արդեն զբաղեցրել է այդ պաշտոնը 2014-2015թթ. Նա նաև ընտրվել է Գլենդեյլի քաղխորհրդի կազմում:
Սինանյանը ծնվել է Երևանում 1973թ.: 1988-ին նրա ընտանիքը տեղափոխվել է ԱՄՆ: 1997-ին նա ավարտել է Կալիֆորնիայի համալսարանը Լոս Անջելեսում քաղաքագիտություն և պատմություն մասնագիտությամբ: Նա իրավաբանական գիտությունների դոկտոր է: Ամուսնացած է, ունի 4 երեխա:

Бывший мэр Глендейла, армянин по происхождению Заре Синанян вновь избран на пост главы города. Об этом на своей странице в Facebook сообщает супруга Заре Лори Синанян.
Глендейл – это северный пригород Лос-Анджелеса, население которого составляет свыше 191 тысяч человек. Более трети населения – этнические армяне.
Информацию об избрании Синаняна подтверждает и Западное крыло Армянского национального комитета Америки, пишет АРКА со ссылкой на Asbarez.com.
Мэр калифорнийского города избирается сроком на один год. Синанян уже занимал пост мэра с 2014 по 2015 год. Он также был избран в городской совет Глендэйла.
Синанян родился в Ереване в 1973 году. В 1988 его семья переехала в США. В 1997 году он окончил Калифорнийский университет в Лос-Анджелесе по специальности политология и история. Он является доктором юридических наук. Женат, имеет 4 детей.