Ըննդիմությունը փակել է Երևանի որոշ փողոցներ ու խաչմերուկներ՝ այդպիսով նրանք բոլողում են Սերժ Սարգսյանին վարչապետի պաշտոնում առաջադրելու դեմ, գրում է ռուսական ՏԱՍՍ-ը:
«Մենք քաղաքացիական անհնազանդության ակցիա ենք սկսել: Ես կոչ եմ անում բոլոր քաղաքացիներին պառկել մեքենաների առջև, փակել փողոցներն ու պողոտաները, խափանել մետրոյի աշխատանքը: Նրանք, ովքեր դեմ են, որ Սերժ Սարգսյանը դառնա վարչապետ, պետք է հավաքվեն Բաղրամյանի պողոտայում, ԱԺ շենքի մոտ»,-հայտարարել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը:
Պարբերականը նշում է, որ ապրիլի 16-ի առավոտյան ՀՀ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել, որ «բոլոր գործողություններն ապօրինի են, սահմանափակում են քաղաքացիների ազատ տեղաշարժը», սակայն այնուամենայնիվ, իրավապահները դեռևս ձեռնպահ են մնում ուժային գործողություններից:
Ինտերֆաքս իր հերթին, գրում է, որ Երևանի ամբողջ կենտրոնւմ փակվել են փողոցներ և խաչմերուկներ, ժամանակ առ ժամանակ բախումներ են լինում վարորդների և ցուցարարների միջև: Ասվում է, որ ոստիկանությունը սկսել է ցրել ցուցարարներին:
«Մոսկովսկի կոմսոմոլեցը» գրում է, որ ակտիվիստները թողել են ավտոմեքենաները միացած ազդանշաններվ և պառկել են երթևեկելի մասում: Նշվում է նաև, որ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ իր կողմնակիցները պետք է հավաքվեն Բաղրամյանի փողոցում՝ խորհրդարանի շենքի մոտ, իսկ իրավապահներն արգելել են ցուցարարներին մոտենալ ԱԺ շենքին:

Представители оппозиции заблокировали некоторые улицы и перекрестки в центре Еревана. Таким образом, они продолжают свою акцию протеста против выдвижения Сержа Саргсяна кандидатом в премьер-министры Армении, пишет ТАСС.
«Мы начали акции гражданского неповиновения. Я призываю всех граждан лечь под машинами, закрыть улицы и проспекты города, помешать работе метро. Те, кто против, чтобы Саргсян стал премьером, должны собраться на проспекте Баграмяна – у здания парламента», – заявил лидер оппозиционной партии «Гражданский договор», депутат парламента Никол Пашинян. По его словам, «аналогичные акции проходят в городе Гюмри, где активисты перекрыли несколько центральных улиц».
Отмечается, что полиция тем не менее от силовых действий пока воздерживается.
«Интерфакс» отмечает, что силы полиции Армении начали зачистку проезжей части центральных автодорог Еревана от демонстрантов. Одна из автодорог уже очищена от демонстрантов и перекрыта полицейскими.
Правоохранительные органы запретили митингующим приближаться к зданию Национального собрания, пишет «МК».
14 апреля правящая Республиканская партия официально утвердила кандидатуру руководителя партии, экс-президента Саргсяна на посту премьер-министра страны.17 апреля в парламенте Армении состоятся выборы нового премьер-министра Армении, в руках которого будет сконцентрирована власть в соответствии с переходом страны к парламентской форме правления. Полномочия Саргсяна на посту президента завершились 9 апреля.