Կրեմլում հետևում են Հայաստանում կատարվող իրադարձություններին և հսուվ են, որ ամեն ինչ կընթանա օրենքի սահմաններում: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Մենք հետևում ենք այն ամենին, ինչ կատարվում է Հայաստանում և, գլխավորը, հուսով ենք, որ ամեն ինչ օրենքի սահմաններում կլինի»,-ասել է Պեսկովը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Նա հիշեցրել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ նորընտիր վարչապետ Սերժ Սարգսյանին: «Երեկոյան, ավելի ուշ, նա հեռախոսազրույց է ունեցել Սարգսյանի հետ և շնորհավորել է նրան վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Անկասկած, կարծիքներ են փոխանակվել»,-ասել է Պեսկովը:
ՌԴ նախագահն ու ՀՀ վարչապետը երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել ջանքերը հայ-ռուսական ռազմավարական, դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման և ինտեգրացիոն գործընթացների առաջմղման ուղղությամբ:
Շարունակվում է ընդդիմության քայլերթը Երևանի կենտրոնական փողոցներում՝ ընդդեմ ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման:

Kremlin follows the events happening in Armenia with the hope that the actions stay peaceful and within the law in the country. This statement was announced by the spokesman of the Russian president, Dmitry Peskov.
“We are following everything that is happening in Armenia. Most importantly we hope that everything stays within the law”, said Peskov as reported by RIA Novosti.
Peskov also reminded that the Russian president Vladimir Putin had earlier sent a congratulatory message to the newly elected Prime Minister of Armenia, Serzh Sargsyan. “Later in the evening, Putin had a telephone call with Sargsyan and congratulated him for being elected as a Prime Minister. Undoubtedly they have exchanged opinions”, said Peskov.
The President of Russia and the Armenian Prime Minister expressed mutual willingness to continue investing efforts in the reinforcement of the Armenian-Russian strategic partnership as well as towards promotion of the integration processes.
Meanwhile the demonstrations of opposition against Armenian Prime Minister continue in the center of Yerevan.