Կրեմլում հետևում են Հայաստանում կատարվող իրադարձություններին և հսուվ են, որ ամեն ինչ կընթանա օրենքի սահմաններում: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Մենք հետևում ենք այն ամենին, ինչ կատարվում է Հայաստանում և, գլխավորը, հուսով ենք, որ ամեն ինչ օրենքի սահմաններում կլինի»,-ասել է Պեսկովը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Նա հիշեցրել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ նորընտիր վարչապետ Սերժ Սարգսյանին: «Երեկոյան, ավելի ուշ, նա հեռախոսազրույց է ունեցել Սարգսյանի հետ և շնորհավորել է նրան վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Անկասկած, կարծիքներ են փոխանակվել»,-ասել է Պեսկովը:
ՌԴ նախագահն ու ՀՀ վարչապետը երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել ջանքերը հայ-ռուսական ռազմավարական, դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման և ինտեգրացիոն գործընթացների առաջմղման ուղղությամբ:
Շարունակվում է ընդդիմության քայլերթը Երևանի կենտրոնական փողոցներում՝ ընդդեմ ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման:

18 Апрель 2018 - 11:58 AMT
В Кремле наблюдают за тем, что происходит в Армении, надеются, что все будет в рамках закона. Об этом заявил журналистам пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
«Мы наблюдаем за тем, что происходит в Армении и, собственно, главное, надеемся, чтобы все проходило в рамках законности», — сказал Песков, отвечая на вопрос о том, следит ли Кремль за тем, что происходит в Ереване, пишет РИА Новости.
Он напомнил, что президент РФ Владимир Путин 17 апреля направил поздравительную телеграмму Сержу Саргсяну.
Парламент Армении 17 апреля избрал премьер-министром страны бывшего президента Сержа Саргсяна. По итогам голосования за кандидатуру Саргсяна проголосовали 77 депутатов, против — 17.
«Вечером, достаточно поздно, он позвонил ему по телефону и поздравил его с избранием главой кабинета министров. Безусловно, состоялся обмен мнениями», — добавил Песков.