Ֆրանսահայ կինոռեժիսոր, սցենարիստ և պրոդյուսեր Ռոբեր Գեդիկյանը Կաննի 71-րդ կինոփառատոնի ժյուրիի կազմում է:
Ինչպես նշվում է փառատոնի կայքում, Ռոբեր Գեդիկյանը, որը մեծացել է Մարսելում, դեռևս 80-ականներին գրավեց քննադատների ուշադրությունը, սակայն նրան մեծ հաջողություն բերեց «Մարիուսն ու Ժանետը» ֆիլմը, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Գեդիկյանից բացի ժյուրիի կազմում են նաև ֆրանսիացի դերասանուհի Լեա Սեյդուն, ռուս կինոռեժիսոր Անդրեյ Զվյագինցևը, կանադացի ռեժիսոր Դենի Վիլնյովը, ամերիկացի դերասանուհի Քրիստեն Ստյուարտը, չինացի դերասան Չանգ Չենը, երգչուհի Հաջա Նինը Բուրունդիից և ամերիկացի սցենարիստ Ավա Դյուվերնեյը:

18 Апрель 2018 - 13:46 AMT
Французский кинорежиссер, сценарист и продюсер армянского происхождения Робер Гедикян включен в состав жюри 71-го Каннского фестиваля.
«Робер Гедигян, выросший в Марселе, привлек внимание критиков еще в 80-х годах. Однако огромный успех ему принесла лента «Мариус и Жанетт», — говорится в сообщении фестиваля, пишет Sputnik-Армения.
Помимо него в состав жюри вошли также французская актриса Леа Сейду, российский кинорежиссер Андрей Звягинцев, канадский режиссер Дени Вильнев, американская актриса Кристен Стюарт, китайский актер Чанг Чен, певица из Бурунди Хаджа Нин и американская сценаристка Ава Дюверней.
Возглавляет жюри знаменитая австралийская актриса Кейт Бланшетт.
Отмечается, что в жюри вошли пять женщин и четверо мужчин, которые представляют семь стран и пять континентов.