Ապրիլի 18-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից տարածված հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր հայկական ուժերի կողմից Աղջաբեդիի շրջանի Գիյամեդդին գյուղի ուղղությամբ կրակ բացելու հետևանքով վիրավորում է ստացել 27-ամյա խաղաղ բնակիչ, իրականությանը չի համապատասխանում: Այդ մասին հայտնել է ՊԲ լրատվական ծառայությունը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները խստիվ հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին:
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 17-ին ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին: Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակին վերաբերող մի շարք հարցեր, հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:

The information disseminated by the Ministry of Defense of Azerbaijan on April 18, stating that Armenian forces wounded a 27years old Azerbaijani peaceful resident as a result of shooting towards Giameddin village in Aghjabedi region, is false. The clarification was made by the press service of RA Defense Army.
The Ministry of Defense of Republic of Artsakh announced that the frontier subdivisions of the army strictly follow the ceasefire regime.
President of Artsakh, Bako Sahakyan, had a meeting with the personal representative of OSCE president, Ambassador Andrzej Kasprzyk on April 17. As reported by the press service of the President of Artsakh, during the meeting the sides discussed list of questions regarding the situation at the contact line between the armed forces of Artsakh and Azerbaijan.