Մոսկվան վստահ է, որ իրավիճակը ՀՀ-ում կհանգուցալուծվի ժողովրդավարական ճանապարհով և իրավական դաշտում: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ մեկնաբանելով բողոքները երկրում:
«Վստահ ենք, որ իրավիճակը բարեկամ Հայաստանում կկարգավորվի ժողովրդավարական ճանապարհով»,-հայտարարել է դիվանագետը ճեպազրույցի ժամանակ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ապրիլի 20-ին շարունակվում են ընդդիմության բողոքի ակցիաները՝ ընդդեմ ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման: Նրանք մեքենաներով արգելափակել են Երևանի մի շարք փողոցներ: Հանրապետության հրապարակում ժամը 19:00-ին ևս սպասվում է հանրահավաք:

Moscow is sure that the situation in Armenia will be solved in a democratic way and within the law. The announcement was made by the official representative of Russian Ministry of Foreign Affairs, Maria Zakharova, while commenting the recent events in Armenia.
“We are sure that the situation in our partner Armenia will be solved in a democratic way”, Zakharova announced during a briefing as reported by RIA Novosti.
Mass protests against Prime Minister, Serzh Sargsyan, continue on April 20. The protesters blocked several streets in Yerevan with cars. Another mass rally is planned on 19:00 in the Republic Square.