ՌԴ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Մարիա Զախարովան մեկնաբանել է Հայաստանում տեղի ունեցած լայնամասշտաբ բողոքի ցույցերն ու Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը վարչապետի պաշտոնից։
«Ազգը, որը նույնիսկ պատմության ամենաբարդ պահերին՝ անտեսելով ծայրահեղ տարաձայութնունները, չբաժանվելու ու փոխադարձ հարգանք պահպանելու ուժ ունի, մեծ ազգ է։ Հայաստան, Ռուսաստանը միշտ քեզ հետ է», – գրել է նա։
Սերժ Սարգսյանը հրաժարական է տվել բողոքի ցույցերի 11-րդ օրը՝ ապրիլի 23-ին։ Իր հայտարարությունում նա ասել է, որ Նիկոլ Փաշինյանը ճիշտ էր, ինքը՝ սխալ։ Երևանը դիմավորել է Սարգսյանի հրաժարականի լուրը շչակներով ու շնորհավորանքներով

Представитель МИД РФ Мария Захарова прокомментировала внутриполитическую ситуацию в Армении и отставку премьер-министра Сержа Срагсяна.
«Народ, который имеет силу даже в самые сложные моменты своей истории не разъединяться и сохранять уважение друг к другу, несмотря на категорические разногласия, – великий народ»,- написала Захарова в Facebook.
Она отметила, что Россия всегда с Арменией.
Ранее премьер-министр Армении Серж Саргсян заявил об уходе с поста главы правительства РА. «Как глава страны я обращаюсь в последний раз. Никол Пашинян был прав. Я ошибся. Создавшаяся ситуация имеет несколько решений, но я не пойду ни на одно из них. Это не мое. Я покидаю пост главы государства – премьер-министра Армении»,- заявил Саргсян.