«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության առաջնորդ, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանն ապրիլի 25-ին հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Իվան Վոլինկինի հետ: Հանդիպումը տեղի է ունեցել ՌԴ դեսպանատանը:
Ըստ Փաշինյանի, Ռուսաստանը խոստացել է չմիջամտել ՀՀ-ում ծավալվող իրադարձություններին, իսկ ինքը հավաստիացրել է ՌԴ դեսպանին, որ բողոքի ակցիաներում «ոչ մի կաթիլ հակառուսական տրամադրություն չկա»: «Բողոքի ցույցերն ուղղված չեն որևէ երկրի դեմ՝ ոչ ՌԴ, ոչ ԱՄՆ, ոչ Եվրամիության, ոչ Իրանի, ոչ Վրաստանի»,-ասել է Փաշինյանը՝ նշելով, որ սա զուտ հայկական շարժում է «ընդդեմ կոռուպցիայի, ընդդեմ անարդյունավետ կառավարման»:
ՌԴ դեսպանատան հաղորդագրության մեջ, որը հրապարակվել է դիվանագիտական ներկայացուցչության ֆեյսբուքայն էջում, ասվում է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության առաջնորդից բացի, հանդիպմանը մասնակցել են նաև նրա կուսակիցները՝ ԱԺ պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը և կուսակցության մամուլի քարտուղար Տիգրան Ավինյանը:
Ապրիլի 25-ին վերսկսվել են բողոքի ակցիաները: Այժմ ցուցարարները պահանջում են, որ իշխանությունից հեռանա ՀՀԿ-ն:

Лидер протестного движения Армении, депутат парламента Никол Пашинян встретился 25 апреля с российским послом в Армении Иваном Волынкиным. Встреча в посольстве РФ в Ереване состоялась по его инициативе.
По словам Пашиняна, Россия обещала не вмешиваться в события в Армении, а сам он заверил российского дипломата, что в акциях протеста «нет ни капли антироссийских настроений». Протестное движение не направлено «ни против России, ни против Соединенных Штатов, ни против Евросоюза, ни против Ирана, ни против Грузии», отметил Пашинян, подчеркнув, что это чисто внутриармянское «движение против коррупции, против неэффективного правления».
В сообщении российского посольства, опубликованном на странице диппредставительства в Facebook, говорится, что, кроме лидера партии «Гражданский договор» Никола Пашиняна, во встрече принимали участие его однопартиец, депутат парламента Арарат Мирзоян и пресс-секретарь «Гражданского договора» Тигран Авинян.
«Российская сторона призвала организаторов оппозиционных митингов и шествий к конструктивному диалогу с действующими властями и другими политическими силами, подчеркнула, что сложившаяся ситуация должна быть разрешена исключительно в рамках конституционного поля и в интересах всех граждан Республики Армения», – указывается в сообщании.