Մոսկվայից Գյումրի թռչող ինքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարել Մինվոդիի օդանավակայանում՝ ծխող տղամարդու պատճառով։ Այդ մասին հայտնել է ՌԴ ՆԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իրինա Վոլկը:
Չվերթն իրականացվում է ռուսական «Պոբեդա» ավիափոխադրողի կողմից 2016-ի դեկտեմբերից:
«Մինվոդիի օդանավակայանի ոստիկանության բաժնի աշխատակիցները Մոսկվա-Գյումրի չվերթի ծխող տղամարդու (1974 թ) վերաբերյալ վարչական արձանագրություն են կազմել»,-ասել է Վոլկը լրագրողներին, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ըստ Վոլկի, հարկադիր վայրէջքից հետո ինքնաթիռի անձնակազմի հրամանատարը դիմել է տրանսպորտային ոստիկանության աշխատակիցներին, քանի որ ուղևորներից մեկը ծխել է թռիչքի ժամանակ:

30 Апрель 2018 - 08:52 AMT
Самолет, летевший из Москвы в армянский город Гюмри, пришлось сажать в Минеральных Водах из-за мужчины, закурившего на борту. Об этом сообщила 30 апреля официальный представитель МВД РФ Ирина Волк.
«Сотрудниками линейного отдела полиции в аэропорту Минеральные Воды составлен административный протокол в отношении пассажира авиарейса Москва — Гюмри, курившего на борту воздушного судна», — сказала она журналистам, пишет РИА Новости.
По словам Волк, авиалайнер совершил вынужденную посадку в аэропорту Минеральные Воды. Командир экипажа обратился за помощью к сотрудникам транспортной полиции в связи с тем, что один из пассажиров, мужчина 1974 года рождения, курил в самолете во время полета.