ՌԴ և Ղազախստանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինն ու Նուրսուլթան Նազարբաևը հեռախոսով քննարկել են իրավիճակը Հայաստանում: Այդ մասին հայտնել է Ղազախստանի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Հեռախոսազրույցի ընթացքում Ղազախստանի և Ռուսաստանի նախագահները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների ընթացքն ու հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի հարցեր, այդ թվում իրավիճակը Հայաստանում»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Երկու երկրների ղեկավարները նաև քննարկել են փոխգործակցությունը ԵՏՄ շրջանակում:
Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը մայիսի 5-ին հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ: Կողմերը քննարկել են Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակը։ Այս մասին հայտնում է Ղազախստանի նախագահի մամուլի ծառայությունը։
«Նազարբաևը վստահություն է հայտնել, որ բարեկամ հայ ժողովուրդը կառուցողական երկխոսության միջոցով իրավական դաշտում կգտնի ձևավորված իրավիճակից դուրս գալու իրական ուղին»,-ասվում է հաղորդագրությունում։

Russian president Vladimir Putin and his Kazakh counterpart Nursultan Nazarbayev spoke on the phone on Friday, May 4, to discuss the situation in Armenia, the Kremlin press service said in a statement.
The presidents discussed the prospects for bilateral cooperation, as well as issues of regional and international agenda, including the situation in Armenia
"Preparations for the meeting of the Supreme Eurasian Economic Council in Sochi on May 14, 2018, were discussed.
A campaign against the Armenian authorities was in full swing across Yerevan and the rest of the republic on Wednesday, after the parliament failed to elect opposition leader Nikol Pashinyan as the country's new prime minister on Tuesday.