Հայտնի ամերիկահայ գործարար, սոցիալական լրատվական Reddit կայքի համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը ֆանտաստիկ է անվանել Հայաստանում տեղի ունեցած թավշյա հեղափոխությունը, որի արդյունքում իշխանափոխություն տեղի ունեցավ: Այդ մասին Օհանյանը խոսել է The Late Show with Stephen Colbert շոուի շրջանակում: Պատասխանելով շոուն վարող Սթիվեն Քոլբերի հարցերին իր անձնական կայնքի, կրիպտոարժույթի և այլնի մասին՝ Օհանյանն անդրադարձել է հայաստանյան իրադարձություններին:
«Ես հայ եմ, և Հայաստանում տեղի է ունեցել մեծ, իրապես անարյուն հեղափոխություն, որն ուղղակի ֆանտաստաիկ էր»,-ասել է նա: Ավելի ուշ Օհանյանն իր Instagram-ում նշել է Քոլբերի շոուն և գրել. «Երբ ցանկանաք խոսել կրիպտոարժույթի կամ Հայաստանի մասին, տեղեկացրեք»:
Ապրիլի 23-ին ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրաժարական տվեց ապրիլի 17-ին ստանձնած վարչապետի պաշտոնից երկրում ընթացող բազմամարդ բողոքի ակցիաների և քաղաքացիական անհնազանդության ֆոնին: Մայիսի 8-ին ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար, ընդդիմության առաջնորդ և ՀՀ վարչապետի միակ թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ-ում ընտրվեց Հայաստանի վարչապետ: Նրա օգտին է քվեարկել 59 պատգամավոր, դեմ՝ 42:

Американский бизнесмен армянского происхождения, соучредитель социального новостного сайта Reddit Алексис Оганян назвал «бархатную революцию» в Армении, в результате которой в стране совершилась смена власти, фантастической. Об этом Оганян заявил в рамках американского шоу The Late Show with Stephen Colbert.
Отвечая на вопросы ведущего шоу Стивена Колбера о своей личной жизни, криптовалютах и прочем, Оганян упомянул о событиях в Армении.
«Я армянин, и в Армении произошла крупная, на самом деле бескровная революция, которая была фантастической», – отметил он.
Позже Оганян в своем Instagram отметил шоу Колбера и написал: «Когда захотите поговорить о криптовалюте или Армении, дайте мне знать».
Акции протеста начались в Армении 13 апреля, когда оппозиция выступила против избрания экс-президента Сержа Саргсяна на пост премьера, обвинив его в неэффективном управлении и ухудшении экономической ситуации в стране. 17 апреля оппозиция объявила о начале «бархатной революции». Несмотря на протесты, парламент Армении избрал Саргсяна главой кабмина. Менее чем через неделю, 23 апреля, он подал в отставку на фоне продолжающихся акций протеста. А 8 мая оппозиционный депутат парламентской франкции «Елк» («Выход»), лидер протестных движений в Армении Никол Пашинян в ходе специального заседания Национального собрания РА был избран на пост премьер-министра республики. «За» кандидатуру Пашиняна проголосовали 59 депутатов из 101 присутствующего, «против» – 42.