Մայիսի 11-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ։ Զրուցակիցները բարձր են գնահատել երկու երկրների միջև առկա սերտ բարիդրացիական հարաբերությունները և վերջիններիս զարգացման դրական դինամիկան։
Երկուստեք պատրաստակամություն է հայտնվել առավել խորացնել փոխշահավետ գործընկերությունն ամենատարբեր ոլորտներում, ինչի համար առկա են բոլոր նախադրյալները։
Զրույցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանն ու Գիորգի Կվիրիկաշվիլին պայմանավորվածություն ձեռք բերել հանդիպել մոտ ապագայում, հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Գիորգի Կվիրիկաշվիլին Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել է Վրաստան և ևս մեկ անգամ պատրաստակամություն հայտնել էլ ավելի զարգացնել Հայաստանի հետ հարաբերությունները:
Հայաստանի վարչապետը նշել է, որ Վրաստանի և Հայաստանի համագործակցությունը պետք է զարգանա աշխարհաքաղաքական գործոններից զատ: Նրա խոսքով՝ կարևոր է, երկկողմ տնտեսական համագործակցությունը համապատասխանի երկու երկրների միջև առկա առանձնահատուկ կապերին, հայտնում է Վրաստանում ՀՀ դեսպանության մամուլի ծառայությունը:

11 Май 2018 - 11:52 AMT
По инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор премьер-министра Армении Никола Пашиняна с грузинским коллегой Георгием Квирикашвили. Об этпм сообщает пресс-служба правительства РА.
Квирикашвили пригласил Пашиняна в Грузию и в очередной раз выразил готовность к развитию отношений с Арменией.
В ходе беседы стороны подчеркнули важность большего углубления существующих между странами традиционных добрососедских взаимоотношений. Премьер-министр Армении отметил, что сотрудничество Армении и Грузии должно развиваться вне геополитических факторов. По его словам, важно, чтобы двустороннее торговое сотрудничество соответствовало существующим между странами особым связям.
Ранее Пашинян пригласил Квирикашвили в Армению, подчеркнув, что ждет такого же приглашения из Тбилиси.