Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի նիստի շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սոչիում հանդիպել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵՏՀ) կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Եվրասիական տնտեսական միության առաջիկա գագաթնաժողովի օրակարգային հարցերին: Զրուցակիցները քննարկել են ԵՏՄ շրջանակում համագործակցության հետագա զարգացմանն ու անդամ պետությունների միջև հարաբերությունների ընդլայնմանը վերաբերող այլ հարցեր, հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի նիստի շրջանակում Փաշինյանը երկկողմ հանդիպում է ունեցել նաև ԵՏՄ-ում դիտորդ-պետության կարգավիճակ ունեցող Մոլդովայի նախագահ Իգոր Դոդոնի հետ: Զրուցակիցները բարձր են գնահատել հայ-մոլդովականհարաբերությունների մակարդակը և կարևորել հետագա զարգացման ուղղությամբ հետևողական աշխատանքների իրականացումը:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян 14 мая в рамках саммита руководителей стран-членов ЕАЭС, проходящего в Сочи, встретился с председателем Коллегии Евразийской экономической комиссии Тиграном Саркисяном. Об этом сообщаетпресс-служба правительства РА.
В ходе встречи стороны коснулись повестки дня предстоящего саммита ЕАЭС. Они также обсудили вопросы, касающиеся развития и расширения сотрудничества между странами-участниками Союза.
Пашинян 13-14 мая проведет с рабочим визитом в России, чтобы принять участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета, которое состоится в Сочи 14 мая. В рамках заседания состоится встреча Пашиняна с президентом России Владимиром Путиным. Планируются также другие двусторонние встречи.