Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության օրերին, որը 2018-ին անցնելու է Ռուսաստանում, Ռոստովի օտարերկրյա հյուրերի համար էքսկուրսիաներ կանցկացվեն Հայկական գերեզմանոցում, ուր բազում զբոսաշրջիկներ են այցելում: Այդ մասին հայտարարել է Ռոստովի թանգարաններից մեկի տնօրեն Գալինա Կուլիկովան:
Հայկական գերեզմանոցը հնագույններից է Դոնի Ռոստովում, այն առաջացել է Դոնի Նախիջևանի հիմնադրման պահից: Գերեզմանոցի գլխավոր տեսարժան վայրը Սբ Կարապետ եկեղեցին է, որը միասնական հուշահամալիր է կազմում գերեզմանոցի հետ, որտեղ հուղարկավորված են հայ մշակույթի Նախիջևանի գործիչներից շատերը, հայտնում է Rostovgazeta.ru:
«Մենք բազմաթիվ օտարերկրյա հյուրեր ենք սպասում, նաև այլ տարածաշրջանների բնակիչներին, նրանց համար հետիոտն էքսկուրսիա կկազմակերպվի Պուշկինի փողոցով, զբոսանքներ, կապված կինոյի պատմության հետ, ինչպես նաև հատուկ էքսկուրսիա Հայկական գերեզմանոց, որը հատուկ հետաքրքրություն է առաջացնում քաղաքի հյուրերի մոտ»,-պատմել է Կուլիկովան:

On the sidelines of the World Cup 2018 in Russia, foreign guests will be offered a tour of the Armenian cemetery, which is very popular in Rostov, director of one of the museums in the city Galina Kulikova said, according to Rostovgazeta.ru.
“We expect a large number of foreign visitors, residents of other regions,” Kulikova said.
“They will be offered a walking tour along Pushkinskaya street and through venues connected with the history of cinema, as well as a special trip to the Armenian cemetery, which is of particular interest among tourists.”
The 2018 FIFA World Cup is scheduled to take place in Russia from June 14 to July 15, 2018, after the country was awarded the hosting rights on December 2, 2010.