Հայտնի երգիչ և կոմպոզիտոր Էլթոն Ջոնը, որն այցով Հայաստանում է, Instagram-ի իր էջում գրառում է արել «այն սիրո մասին, որ զգացել է Հայաստանում»:
«Ատելությամբ լցված մեկը չի կարող կասեցնել այն ամբողջ սերը, որ զգացել ենք Հայաստանում»,-գրել է լեգենդար երգիչը՝ եռագույն սրտի պատկեր տեղադրելով:
Երգիչը Հայաստան է ժամանել մայիսի 26-ին իր ամուսնու՝ կանադացի կինոռեժիսոր Դևիդ Ֆերնիշի հետ: Ջոնը Հայաստանում է «Երևան, իմ սեր» նախագծի շրջանակում, որն, ի թիվս այլ ծրագրերի, աջակցում է նաև երեխաներին և մեծահասակներին, որոնք լսողության խնդիրներ ունեն: «Երևան, իմ սեր» հիմնադրամի «Հայկ և Էլզա Թիթիզյաններ» վերականգնողական կենտրոնում Հայաստանի և Արցախի երեխաներին 100 լսողական սարք է նվիրաբերվել:
Եռօրյա բարեգործական ակցիայի շրջանակում Starkey Hearing Technologies-ը 2500 լսողական սարք կնվիրի ինչպես երեխաներին, այնպես էլ մեծահասակներին:
Ավելի վաղ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հայտնել էր, որ Էլթոն Ջոնը Հայաստան է ժամանել բարեգործական նպատակով, որպես իր ընկերը, և որ առաջիկայում նա կրկին կժամանի Հայաստան՝ այս անգամ ոչ միայն բարեգործական նպատակով, այլ նաև համերգով:

Извесный певец и композитор Элтон Джон, находящийся с визитом в Армении, на своей странице в Instagram сделал запись о «любви, которую почувствовал в Армении».
«Один ненавистник не может остановить всю ту любовь, что мы почувствовали в Армении»,- написал легендарный певец, разместив изображение с армянским триколором в виде сердца.
Певец прибыл в Армению 26 мая со своим супругом, канадским кинорежиссером Дэвидом Фернишем. Музыкант приехал в Армению в рамках программы «Ереван – моя любовь» для поддержки детей и взрослых с проблемами со слухом и привез слуховые аппараты. 100 аппаратов в детском реаблитационном центре «Айк и Эльза Титизяны» фонда «Ереван – моя любовь» были подарены детям из Армении и Арцаха.
В ходе трехдневной благотворительной акции фонд Starkey Hearing Technologies подарит 2500 слуховых приборов как детям, так и взрослым.
Ранее президент Армении Армен Саркисян сообщил, что Элтон Джон прибыл в страну в качестве его друга, и что в ближайшее время певец вновь посетит Армению не только для участия в благотворительной программе, но и выступит с концертом.