Ամերիկահայ գործարար և բարերար, Reddit պորտալի համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանի կինը՝ հայտնի թենիսիստուհի Սերենա Ուիլյամսն իրեն պատվավոր հայուհի է անվանել և խոստացել է Հայաստան այցելել: Այդ մասին հայտնում է Ubitennis սպորտային ռեսուրսը Twitter-ի իր միկրոբլոգում:
«Ամուսինս հայ է, վերջերս շատ բան եմ իմանում հայերի մասին, ես պատվավոր հայուհի եմ: Ինձ դուր է գալիս, որ նրանք այդքան հպարտ են: Ես մտադիր եմ այցելել Հայաստան, չգիտեմ այս տարի թե հաջորդ, դա ուրախ է լինելու»,-նշել է թենիսիստուհին:
36-ամյա Ուիլյամսն ու 34-ամյա Օհանյանը 2017-ի սեպտեմբերի 1-ին դուստր ունեցան, որին անվանեցին Ալեքսիս Օլիմպիա: Ուիլյամսը ռեկորդակիր է «Մեծ սաղավարտի» մրցաշարերի միանձնյա մրցույթներում հաղթանակների քանակով, նա 23 տիտղոս ունի: Բացի այդ նա 4 անգամ ոսկի է շահել Օլիմպիական խաղերում:

Супруга сооснователя популярного портала Reddit, предпринимателя армянского происхождения Алексиса Оганяна, известная теннисистка Серена Уильямс назвала себя почетной армянкой и пообещала приехать в Армению. Об этом сообщает спортивный ресурс Ubitennis в своем микроблоге в Twitter.
«Мой муж – армянин, я узнаю многое об армянах, я – почетная армянка. Мне нравится то, какие они гордые. Я планирую побывать там, не знаю, в этом или в следующем году, это будет весело», – отметила теннисистка.
Уильямс — рекордсменка по количеству побед на турнирах серии «Большого шлема» в одиночном разряде, у нее 23 титула. Кроме того, она четырежды выигрывала золото Олимпийских игр.