ՌԴ ԱԳՆ-ն խմբագրել է նախարարության տեղեկատվության դեպարտամենտի տնօրեն Արտյոմ Կոժինի՝ ճեպազրույցի ընթացքում ադրբեջանցի լրագրողի հարցին տված պատասխանը, որտեղ նա քննադատել էր Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը Ստեփանակերտի՝ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակցություններին միանալու անհրաժեշտության մասին:
Լրագրողը մասնավորապես հարցրել է. «Իր վերջին հարցազրույցներից մեկի ժամանակ ՀՀ վարչապետը հայտարարեց, որ ԼՂ հակամարտության բանակցություններն անհնար են առանց «Ադրբեջանի օկուպացված տարածքներում ստեղծված ոչ օրինական ռեժիմի» մասնակցության: Որքանո՞վ են նման հայտարարությունները դժվարացնում կարգավորումն ու խանգարում կողմերին ընդհանուր լեզուն գտնել»:
Կոժինն ի պատասխան ասել է. «Ընդհանրապես, (вообще) բարձրագոչ հայտարարությունները, որոնք չեն տեղավորվում, այսպես ասած, ԵԱՀԿ սահմանված ռելսերի մեջ, երևի, ապակառուցողական են»:
Մինչդեռ արտգործնախարարության ճեպազրույցի սղագրության տեքստի մեջ вообще (ընդհանրապես) բառը փոխարինվել է ваши (Ձեր) բառով, ինչն էապես փոխում է ռուսաստանցի պաշտոնյայի պատասխանի իմաստը: Ստացվում է, որ նա ոչ թե քննադատում է Փաշինյանի դիրքորշումը, այլ դիմում է ադրբեջանցի լրագրողին՝ սադրիչ հարցի համար:
Մայիսի 9-ին Ստեփանակերտում Փաշինյանը հայտարարել էր, որ Հայաստանի Հանրապետության անունից Ադրբեջանի նախագահի հետ ինքը պատրաստ է բանակցել, բայց Արցախի անունից պետք է բանակցի Արցախի իշխանությունը՝ ի դեմս նախագահ Բակո Սահականի։ Փաշինյանի խոսքով՝ ԵԱՀԿ ՄԽ շրջանակում բանակցությունների ձևաչափը չի կարող ամբողջական համարվել, քանի դեռ դրան չի մասնակցում Արցախը, ինչն էլ պատճառներից մեկն է, որ բանակցությունները սպասվող արդյունքը չեն տալիս։

The Russian Foreign Ministry appears to have edited the response by Deputy Director of the Information and Press Department of the Russian Foreign Ministry Artyom Kozhin to a question by an Azerbaijani journalist about Armenia’s stance on the settlement of Nagorno Karabakh conflict.
The journalist said, in particular, that in one of his recent interviews, the Armenian Prime Minister stated that "negotiations on the settlement of the Karabakh conflict are impossible without the participation of the illegal regime created in the occupied territories of Azerbaijan”. He further asked how much these statements “complicate the settlement process and prevent the parties from finding a common language”.
According to the video of the briefing published by various media outlets, Kozhin said: “Generally, loud statements that do not fit within the tracks laid down, in particular, by the OSCE, probably, seem to be non-constructive.”
In the edited version of the Russian ministry’s transcript of the briefing, however, the Foreign Ministry has replaced the word ‘generally’ with the word ‘your’, which leaves the impression that the response is addressed to the Azerbaijani journalist’s provocative question.
The statement of the Russian Foreign Ministry has been largely criticized in the various circles of the Armenian society, as well as by a number of officials who took to social media to express their discontent regarding the incident.