Մայիսի 27-ից հունիսի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հաստատված հարաբերական կայուն իրադրությունը էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 200 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 3000 կրակոց:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Մայիսի 20-26-ն ընկած ժամանակահատվածում իրադրությունն արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում եղել է հարաբերական կայուն:

2 Июнь 2018 - 11:07 AMT
В период с 27 мая по 2 июня установившаяся на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск относительно стабильная обстановка не претерпела существенных измеенений. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период ВС Азербайджана на линии соприкосновения войск нарушили режим перемирия около 200 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 3000 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны Арцаха продолжают владеть оперативно-тактической обстановкой и уверенно выполнять поставленную боевую задачу.
В период с 20 по 26 мая обстановка на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск была относительно стабильной. За указанный период ВС Азербайджана на линии соприкосновения войск нарушили режим перемирия около 150 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 1500 выстрелов.