Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, թե հույս ունի, որ Հայաստանի նոր ղեկավարությունը իրական քայլեր կձեռնարկի ղարաբաղյան հակամարտության շուտափույթ կարգավորման համար:
«Հուսով եմ, որ Հայաստանի նոր ղեկավարությունը չի կրկնի նախորդ իշխանությունների սխալները, լուրջ աշխատանք կկատարի հակամարտության շուտափույթ կարգավորման համար և մեկնարկ կտրվի իրական, ոչ թե հանուն իմիտացիայի, բանակցային գործընթացին: Այդպիսով՝ հարցը կարող է լուծում ստանալ և Կովկասում կարող է խաղաղություն հաստատվել: Մենք դա ենք ցանկանում, մենք պահանջում ենք, որ հակամարտությունը կարգավորվի, մենք ունենք դրա իրավունքը: Հուսով ենք, որ այս հարցը շուտով լուծում կստանա բանակցությունների միջոցով»,-ասել է Ալիևը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ընթերցեք նաև.Փաշինյանը՝ ադրբեջանցի փախստականներին բանակցություններում ներգրավելու մասին. Ալիևն է ներկայացնում նրանց

Президент Азербайджана Ильхам Алиев выразил надежду, что новое руководство Армении предпримет реальные шаги для скорейшего урегулирования карабахского конфликта.
«Надеюсь, что новое руководство Армении не будет повторять ошибок прежней власти, проделает серьезную работу для скорейшего урегулирования конфликта, и будет дан старт реальному, а не ради имитации, переговорному процессу. Таким образом, вопрос может найти решение, и на Кавказе может наступить мир. Мы хотим этого, мы требуем урегулирования конфликта, мы имеем право на это. Надеемся, что данный вопрос в скором времени может найти решение путем переговоров», — сказал Алиев во время ифтара, пишет РИА Новости.
Новый премьер-министр Армении Никол Пашинян ранее заявил о готовности вести переговоры с руководством Азербайджана по урегулированию карабахского конфликта, но с условием, что в нем примет участие Нагорный Карабах.
Читайте также:Пашинян – об участии азербайджанских беженцев в переговорах по Карабаху: Их уже представляет Алиев