Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 7-ին ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակին վերաբերող մի շարք հարցեր, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպրշիկին ընդունել է նաև Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից անցկացվող դիտարկումների կազմակերպմանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Artsakh (Nagorno Karabakh) President Bako Sahakyan met the personal representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk, on Thursday, June 7.
At the meeting, the two addressed a range of issues related to the situation along the contact line between the Artsakh and Azerbaijan armed forces.
The OSCE Mission will conduct a planned monitoring of the ceasefire regime on the line of contact between the armed forces of Artsakh (Nagorno Karabakh) and Azerbaijan, to the northeast from Martakert town, on Friday.