2017 թվականին ՀՀ-ն Ֆինլանդիայից ներմուծել է 25440 եվրոյի ռազմական արտադրանք։
ՀՀ ՊԵԿ մաքսային տեղեկագրերում 2017 թվականի ընթացքում Ֆինլանդիայից 54 հատ, $72,4 հազար մաքսային արժեքով 9303 ապրանքային խմբին պատկանող զինատեսակների ներմուծման մասին է խոսվում՝ չմանրամասնելով դրանց տեսակի մասին։ 9303 ապրանքային խմբին են, սակայն, պատկանում սպորտային, որսորդական ու նման տիպի զինատեսակներ։
Ֆիննական զեկույցն, իր հերթին, չի մանրամասնում՝ ինչ զինատեսակ կամ զինամթերք է ներկրվել Ֆինլանդիայից և ինչ քանակությամբ, սակայն նշում է, որ այն եղել է ոչ թե քաղաքացիական, այլ ռազմական նշանակության։
Բաց աղբյուրներից հայտնի է, որ ՀՀ զինված ուժերի զինանոցում առկա են, մասնավորապես, ֆիննական SAKO TRG սերնդի դիպուկահար հրացաններ։

18 Июнь 2018 - 13:41 AMT
В 2017 году Армения импортировала из Финляндии вооружения на сумму 25440 евро. Об этом говорится в «Докладе о контроле за финнским оружием» компании Saferglobe.
В таможенных бюллетенях Комитета государственных доходов РА за 2017 год говорится об импорте 54 единиц оружия товарной группы 9303 таможенной стоимостью $72,4 тысячи, однако другие подробности не отмечаются.К товарной группе 9303 однако относятся спортивные, охотничьи и аналогичные типы оружия.
В финском докладе тоже не уточняется, какое вооружение или боеприпасы были импортированы из Финляндии и в каком количестве, однако отмечается, что оружие являлось военным, а не гражданским.
Из открытых источников известно, что в арсенале ВС Армении есть снайперские винтовки финского производстваSako TRG.