Հունիսի 22-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը կայցելի Մինսկ՝ մասնակցելու Արևելյան գործընկերությանն անդամակցող երկրների արտաքին գործերի նախարարների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Մնացականյանը հունիսի 21-ին աշխատանքային այցով Բրյուսելում էր. նա մասնակցել է Եվրոպական Միության և Հայաստանի գումարած գործընկերության խորհրդի անդրանիկ նիստին:
Այցի ընթացքում ԱԳ նախարարը հանդիպել է նաևԵվրոպական Միության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ֆեդերիկա Մոգերինիին, ով վերահաստատել էԵՄ պատրաստակամությունն աջակցելու Հայաստանում ընթացող բարեփոխումների գործընթացին։

22 Июнь 2018 - 07:35 AMT
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 22 июня посетит Минск для участия в неформальной встрече министров иностранных дел стран-членов Восточного партнерства. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
19 июня стартовал рабочий визит главы МИД Армении Зограба Мнацаканяна в Брюсселе. Он начался со встречи с комиссаром по вопросам расширения Йоханнесом Ханом.
21 июня Мнацаканян провел встречу с Верховным представителем ЕС по вопросам внешней политики и политики безопасности Федерикой Могерини.