Ռուսաստանի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը հայտարարել է, որ «Ադրբեջանը միշտ ճիշտ ու կառուցողական դիրքորոշում է զբաղեցրել Լեռնային Ղարաբաղի հարցում»: Այդ մասին նա հայտարարել է Ադրբեջանի խորհրդարանի նախագահ Օքթայ Ասադովի հետ հանդիպմանը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Լեռնային Ղարաբաղի հարցերը չեն կարող մեզ չանհանգստացնել: Դուք գիտեք, որ Ռուսաստանը հանդես է գալիս հակամարտության խաղաղ կարգավորման օգտին…Բոլոր նրանք, ովքեր կողմ են հարաբերությունների սրացմանը, ով չի ցանկանում լսել, որ ժողովուրդն ուզում է խաղաղ ապրել, անշուշտ, լարվածության ճանապարհով են գնում: Մենք պետք է ամեն ինչ անենք կանխելու համար այդ ուղին: Ադրբեջանը միշտ ճիշտ ու կառուցողական դիրքորոշում է զբաղեցրել Լեռնային Ղարաբաղի հարցում»,-հայտարարել է Վոլոդինը:
ՌԴ Պետդումայի պատվիրակությունը խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինի գլխավորությամբ Ադրբեջան է ժամանել հունիսի 24-ին: Սա Պետդումայի խոսնակի առաջին այցն է Ադրբեջան:

25 Июнь 2018 - 08:47 AMT
Председатель Госдумы Вячеслав Володин заявил, что «Азербайджан всегда занимал правильную и конструктивную позицию по Карабаху». Об этом он заявил в ходе встречи с председателем азербайджанского парламента Октаем Асадовым.
«Вопросы Нагорного Карабаха не могут нас не беспокоить. Вы знаете, что Россия выступает за мирное урегулирование этого конфликта… Все, кто выступает за обострение отношений, все те, кто не слышит слов и желание народа жить в мире, конечно, идут по пути напряженности. Мы должны делать все, чтобы предотвратить этот путь. Азербайджан всегда занимал правильную и конструктивную позицию (по Нагорному Карабаху)», — отметил Володин, пишет РИА Новости.
Делегация Государственной думы во главе со спикером Вячеславом Володиным прибыла 24 июня в Азербайджан.Это первый визит председателя Госдумы в республику.