ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հուլիսի 11-13-ը Բելգիայի Թագավորությունում կմասնակցի ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովին, կհանդիպի կառույցի գլխավոր քարտուղար Յանս Սթոլթենբերգին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նշվում է, որ Փաշինյանը կմասնակցի Աֆղանստանում «Վճռական աջակցություն» առաքելությանը մասնակցող ՆԱՏՕ-ի անդամ և ոչ անդամ պետությունների և կառավարությունների ղեկավարների հանդիպմանը, որտեղ հանդես կգա ելույթով։
Այցի շրջանակում վարչապետը հանդիպում կունենա նաև ԵՄ կառույցների ղեկավարների հետ, ինչպես նաև երկկողմ շփումներ կունենա մի շարք պետությունների և կառավարությունների ղեկավարների հետ: Նախատեսված է վարչապետի ելույթը Կարնեգիի հիմնադրամում՝ փորձագիտական լայն շրջանակների համար:
Փաշինյանը հանդիպելու է նաև բելգիահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ վարչապետի որոշմամբ, հայաստանյան պատվիրակության մեջ են ընդգրկված նաև փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը և արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:

10 Июль 2018 - 15:03 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 11-13 июля с рабочим визитом отбудет в Королевство Бельгия. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
В рамках визита премьер Армении встретится с руководителями структур ЕС, а также намечены двусторонние контакты с главами ряда государств и правительств.
В ходе брюссельского визита премьер Пашинян в рамках Саммита Североатлантического альянса примет участие во встрече глав правительств и государств участвующих в миссии НАТО «Решительная поддержка» (Resolute Support) в Афганистане стран.
Пашинян выступит с речью. Состоится также встреча премьера Армении с генеральным секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом. Запланировано выступление Пашиняна в Фонде Карнеги – для широких экспертных кругов.