Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Յունկերը, աշխատանքային այցով Բրյուսելում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանն ասել է, որ հայաստանյան զարգացումների խաղաղ ու ժողովրդավարական բնույթը ոգևորել է ԵՄ-ին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Յունկերը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակաբար աջակցելու ՀՀ-ում իրականացվող բարեփոխումների գործընթացին:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել նախորդ բոլոր տարիներին ցուցաբերված աջակցության համար և հավաստիացրել, որ այսուհետ ԵՄ-ի ինստիտուցինոլ, ֆինանսական և խորհրդատվական աջակցությունը կօգտագործվի առավել նպատակային:
«Հայաստանում արդեն մոտ երկու ամիս տևող հակակոռուպցիոն պայքարի շարունակականությունը մեր կառավարության հիմնական գերակայություններից է»,- ասել է Փաշինյանը:
Հուլիսի 11-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով ժամանել է Բրյուսել՝ ՆԱՏՕ-ի գագաթաժողովին մասնակցելու նպատակով:

В Брюсселе премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился с председателем Европейской комиссии Жан-Клодом Юнкером. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
Собеседники обсудили перспективы отношений Армения-ЕС в контексте демократических изменений в Армении.
Жан-Клод Юнкер отметил, что мирный и демократический характер событий в Армении вдохновил их, и выразил готовность продолжительно поддерживать процесс реформ в нашей стране.
Пашинян поблагодарил за поддержку в предыдущие годы и заверил, что с этого момента и институциональная, и финансовая, и консультационная поддержка ЕС будут использованы более целенаправленно.
«Непрерывность антикоррупционной кампании в Армении, которая длится уже более двух месяцев, является одним из приоритетов нашего правительства», – сказал Пашинян.