Մոսկվայում գտնվող Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Կատարի էմիր Թամիմ բին Համադ Ալ Թանիի հետ:
Ջերմ ու անմիջական զրույցի ընթացքում Հայաստանի նախագահը և Կատարի էմիրը քննարկել են մեր երկրում ներդրումային ծրագրեր իրագործելու հնարավորությունները։ Նախագահ Սարգսյանը ներկայացրել է Հայաստանի մրցակցային առավելությունները, ներդրումներ կատարելու գրավչությունն ու բիզնես միջավայրի բարելավման ուղղությամբ քայլերը։
Նշվել է, որ Կատարի համար առանձնահատուկ հետաքրքրություն է ներկայացնում նորագույն տեխնոլոգիաների ոլորտը, որտեղ կան համագործակցության մեծ հեռանկարներ, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ երկու երկրները գործակցության մեծ ներուժ ունեն նաեւ գյուղատնտեսության եւ զբոսաշրջության ոլորտներում։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Մոսկվայի «Լուժնիկի» մարզադաշտում դիտել է ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության փակման արարողությունը, ապա հետեւել է եզրափակիչ՝ Ֆրանսիա-Խորվաթիա խաղին:

Находящийся в Москве президент Армении Армен Саркисян встретился с эмиром Катара Тамимом бин Хамадом Аль Тани. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
В ходе беседы президент Армении и эмир Катара обсудили возможности реализации в Армении инвестиционных программ. Саркисян представил конкурентные преимущества Армении, привлекательность осуществления инвестиций и шаги, направленные на благоустройство бизнес среды.
Отмечено, что для Катара особый интерес представляет сфера новейших технологий, в которой есть большие перспективы сотрудничества.
Собеседники высказали общее мнение, что две страны имеют большой потенциал взаимодействия также в сферах сельского хозяйства и туризма.