Նախնական տվյալներով Աթենքի մերձակայքում հրդեհների հետևանքով զոհերի և տուժածների թվում ՀՀ քաղաքացիներ և հայեր չկան: Այդ մասին հայտնում է Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունն իր ֆեյսբուքյան էջում:
Հունաստանի Ատտիկա և մյուս շրջանում հրդեհների հետևանքով տուժած ՀՀ քաղաքացիների համար Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունում գործում է թեժ գիծ:
Զոհերի կամ վիրավորների վերաբերյալ տեղեկություն ունենալու դեպքում պետք է զանգահարել (+30) 2106831130 կամ (+30) 6989479827 հեռախոսահամարներով:
Նշվում է, որ ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է տեղի իշխանությունների և հայ համայնքային կառույցների հետ:
Աթենքից ոչ հեռու բռնկված հրդեհների պատճառով արդեն 48 մարդ է զոհվել: Նախկինում հայտարարվել էր 24 զոհի մասին, սակայն, հուլիսի 24-ի առավոտյան ևս 24 դի է հայտնաբերվել հանգստավայր Մաթիից դեպի արևելք գտնվող լողափում:Հունաստանի իշխանությունները արտակարգ իրավիճակի ռեժիմ են հայտարարել Աթենքից դեպի հյուսիս-արևելք ընկած շրջաններում:

По предварительным данным, армяне и граждане Армении не пострадали в результате бушующих в Греции лесных пожаров. Об этом сообщает пресс-служба посольства Армении в Греции.
В связи с пожарами в Аттике и других районах Греции в диппредставительстве открыли «горячую линию» для граждан Армении, которые могли пострадать.
«При наличии информации о жертвах или пострадавших просим позвонить по следующим номерам: (+30) 2106831130 или (+30) 6989479827», – говорится в сообщении посольства.
Отмечается, что посольство Армении находится в постоянном контакте с местными властями и представителями армянской общины.
Число погибших в результате сильных пожаров, вспыхнувших неподалеку от Афин, возросло до 48 человек. Тела погибших были обнаружены утром 24 июля рядом с пляжем курортного района Мати к востоку от Афин. Из-за пожаров еще по меньшей мере 69 человек были госпитализированы, многие из них находятся в тяжелом состоянии.