Սեպտեմբերին նախատեսված է ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և նրա ադրբեջանցի գործընկեր Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարը:
«Այո, հանդիպում նախատեսվում է: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին ժամանակ է պետք: Կա առաջարկ հանդիպման մասին ՄԱԿ Գլխավոր վեհաժողովի շրջանակներում կամ ավելի շուտ: Սեպտեմբերին է նախատեսվում: Մենք պատրաստ ենք հանդիպման»,-հայտարարել է Մամեդյարովը Բաքվում կայացած մամուլի ասուլիսում, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը հայտնել է պարբերականին, որ Երևանն առաջարկ է ստացել ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների նոր հանդիպման մասին, սակայն ժամկետները վերջնականապես համաձայնեցված չեն:
«Համանախագահներն առաջարկել են նախարարների ևս մեկ հանդիպում անցկացնել: Երբ վերջնականապես համաձայնեցվեն հանդիպման վայրն ու ժամկետները, մենք այդ մասին նախապես կհայտնենք»,-ասել է Բալայանը:
Մամեդյարովի և Մնացականյանի առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել հուլիսի 11-ին Բրյուսելում՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ:

Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers Zohrab Mnatsakanyan and Elmar Mammadyarov may meet in September to discuss the settlement of the Nagorno Karabakh conflict, Mammadyarov revealed on Tuesday, July 24, according to media reports.
"An agreement has been reached to hold a meeting in September,” Mammadyarov told a joint press conference with his Turkish counterpart Mevlut Cavusoglu, who was visiting Baku on Tuesday.
“A proposal was made to hold the meeting at the UN General Assembly or earlier. I expressed my readiness for the meeting from the Azerbaijani side."
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said at a meeting with reporters on July 20 that he is ready to negotiate with Azerbaijani President Ilham Aliyev on the process of the settlement of the Karabakh conflict.
Pashinyan expressed the view then that the rise of tension on Baku’s part is due to the authorities’ fear that the people of Azerbaijan could follow the lead of the Armenians and initiate changes in their country too.