Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը շնորհավորական ուղերձ է ստացել Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Վիտալի Իգնատևից Արցախի Հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչությանհիմնադրման 25-ամյակի կապակցությամբ:
Շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, նշվում է․ «Հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչությունն անցել է ոչ դյուրին ճանապարհ՝ պայքարելով սեփական պետականություն ունենալու իրավունքի ճանաչման համար և ակտիվորեն պաշտպանելով Արցախի ժողովրդի շահերը։ Այսօր ԼՂՀ ԱԳՆ-ն աշխատասեր և պատասխանատու դիվանագետների հուսալի և համախմբված թիմ է, որն ի վիճակի է լուծել ամենաբարդ արտաքին քաղաքական խնդիրները։ Մերձդնեստրում բարձր են գնահատում մեր երկրների միջև օրեցօր ամրապնդվող սերտ մշակութային և հոգևոր կապերը, որոնց պահպանման գործում առաջատար դերը պատկանում է արտաքին գործերի նախարարություններին», հայտնում է Արցախի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
Մասիս Մայիլյանը շնորհավորական ուղերձ էր ստացել նաև Աբխազիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դաուր Կովեից: Դաուր Կովեն վստահություն էր հայտնել, որ կառուցողական և արդյունավետ երկխոսության հետագա զարգացումը կշարունակի այսուհետ ևս նպաստել Աբխազիայի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության միջև կապերի բազմակողմանի ընդլայնմանը` ի պաշտպանություն մեր պետությունների ինքնիշխանության ու անկախության:

Minister of Foreign Affairs of Artsakh (Nagorno Karabakh) Masis Mayilian received a congratulatory message from Foreign Minister of the Pridnestrovian Moldavian Republic (Transdniestrian Moldovan Republic) Vitaly Ignatyev on the 25th anniversary of the establishment of the Foreign Ministry of Artsakh.
“The Foreign Ministry of the Republic has gone through an uneasy path, fighting for the recognition of the right to its own statehood and actively defending the interests of the people of Artsakh. Today, the NKR MFA is a reliable and united team of hardworking and responsible diplomats, capable of solving the most complex foreign policy tasks," the message reads.
"Pridnestrovie highly appreciates the close cultural and spiritual ties that are growing day by day between our countries, whereby the Ministries of Foreign Affairs have the leading role in maintaining them."
Earlier, Mayilian received a congratulatory message from his Abkhazian counterpart Daur Kove on the same occasion.