Օգոստոսի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «Արմիա 2018» միջազգային ռազմատեխնիկական ցուցահանդեսի և «Ազգային անվտանգության շաբաթ» համաժողովի շրջանակում հանդիպել է «Ռոսաբարոնէքսպորտ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Միխեևի հետ, հայտնում է նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմատեխնիկական գործակցության ընթացիկ հարցերի լայն շրջանակ։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի հրավերով` օգոստոսի 21-ից 26-ը ՌԴ Մոսկվայի մարզում կայանալիք «Արմիա 2018» միջազգային ռազմատեխնիկական ցուցահանդեսի և «Ազգային անվտանգության շաբաթ» համաժողովի բացմանը մասնակցելու նպատակով աշխատանքային այցով Մոսկվա է մեկնել ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը:

Defense Minister Davit Tonoyan on Tuesday, August 21 met Director General Alexander Mikheev of Rosoboronexport on the sidelines of Army-2018 international military and technical forum which is set to run through August 26.
At the meeting, the two discussed a wide array of issues concerning the military and technical cooperation between Armenia and Russia.
As reported earlier, an Armenian delegation headed by Tonoyan left for Moscow on Monday to participate in the forum. Samples of Armenian military production are also set to be showcased at the event.