Հայտնի ամերիկահայ միլիոնատեր, պոկերի արքա Դեն Բիլզերյանն Արցախում է:
Բիլզերյանի հետ լուսանկար է հրապարակել Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը: «Զրույցը կարծես ստացվում է»,-գրել է Մելիքյանը:
Դեն Բիլզերյանն Արցախ է մեկնել ուղղաթիռով, սակայն այն կառավարական չէ: Այդ մասին հայտնել է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Դա կառավարական ուղղաթիռ չէ: ՀՀ ռազմաօդային ուժերի ՄԻ-8 ուղղաթիռ է, որի համար դիմել են ՊՆ ու համապատասխան ընթացակարգով ստացել», – ասել է ՊՆ մամուլի քարտուղարը:
Դեն Բիլզերյանը Հայաստան է ժամանել օգոստոսի 27-ի վաղ առավոտյան: Նա ՀՀ քաղաքացիություն է ստացել և հաշվառման կանգնել ՀՀ ԶՈւ-ում: Նա նաև շրջել է Երևանում, այցելել Սևան: Նրան ուղեկցում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կրտսեր որդին: Պաշտոնական հանդիպումներ նախատեսված չեն:

Famous American gambler Dan Bilzerian is currently in Artsakh (Nagorno Karabakh), the country’s human rights defender Ruben Melikyan revealed on Tuesday, August 28.
Melikyan, in particular, published a photo with Bilzerian on Facebook, with a caption that reads: “Communication seems to be a success.”
Bilzerian registered with the Armed Forces of Armenia after receiving an Armenian passport, the Military Commissariat said on Monday.
According to a representative from the Commissariat, Bilzerian submitted all the necessary document.