Ռուսաստանի ռազմատեխնիկական գործակցության գծով Դաշնային ծառայության ղեկավար Դմիտրի Շուգաևը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ Հայաստանում իշխանափոխությունը ազդեցություն չի ունեցել Մոսկվայի ու Երևանի միջև ռազմատեխնիկական գործակցության վրա:
«Հայաստանի հետ հարաբերությունները կառուցվում են ըստ հաստատված ծրագրի։ Այն պայմանագրերը, որոնք մենք ունենք՝ ուրեմն ունենք։ Նոր բան այս առումով ես չեմ ասի», – նշել է Շուգաևը։
Ավելի վաղ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը Մոսկվայում քննարկել է ՀՀ-ՌԴ ռազմատեխնիկական գործակցության հարցեր:

The change of leadership in Armenia has not affected the military-technical cooperation between Moscow and Yerevan, Dmitry Shugaev, Director of the Russian Federal Service for Military-Technical Cooperation said.
“Relations with Armenia proceed in accordance with the previously established program. We will continue implementing the programs we have. This is all I have to say,” Shugaev told reporters, according to Aysor.am.
Earlier, Armenian Defense Minister David Tonoyan discussed in Moscow issues of military-technical cooperation between Armenia and Russia.