Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղելՀայաստանի հրեական համայնքին հրեական նոր տարվա՝ Ռոշ ա Շանայի առթիվ, հայտնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ հրեական նոր տարվա՝ Ռոշ ա Շանայի առթիվ։ Հայ և հրեա ժողովուրդներին միավորում են դարավոր կապերը, գործակցությունը, բարեկամությունը, ինչպես նաև պատմական ճակատագրերի նմանությունը», – գրել է վարչապետը:
Փաշինյանը հավելել է նաև, որ Թավշյա հեղափոխությամբ նոր շունչ ստացած հայաստանյան ժողովրդավարությունը հավասարապես պատկանում է և ծառայելու է երկրի բոլոր քաղաքացիներին՝ անկախ ազգային ու կրոնական պատկանելությունից։

The Armenian and Jewish nations are united by age-old ties, cooperation, friendship and a similar history, Prime Minister Nikol Pashinyan said in his address on the Jewish New Year – Rosh Hashanah.
"Reinvigorated after the velvet revolution, the Armenian democracy will serve all the citizens of our country, irrespective of their national and religious identity," Pashinyan said on Sunday, September 9.
"Reiterating my congratulations on this beautiful holiday, I wish the coming year could be a year of peaceful work, fair labor and happiness for you.”