ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը PanARMENIAN.Net -ի հետ զրույցում ասաց, որ Սիրիայում հայ-ռուսական համատեղ նախագիծն ունի բացառապես հումանիտար բնույթ:
Նրա խոսքով, առաքելության հիմնական շարժառիթը Սիրիայի Հալեպ քաղաքի հայությանը մարդասիրական աջակցություն ցուցաբերելն է:
Եղոյանը տեղեկացրեց, որ Սիրիա մեկնող խմբում ներգրավված են լինելու բժիշկներ, սակրավորներ և սոցիալական աշխատողներ:
Ավելի վաղ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ Սիրիայում հայ-ռուսական համատեղ մարդասիրական նախագիծ է իրականացվելու, որն իր բնույթով աննախադեպ է լինելու:

Армяно-российский совместный проект в Сирии носит исключительно гуманитарный характер. Об этом заявил PanARMENIAN.Net пресс-секретарь премьер-министра Армении Арман Егоян.
По его словам, основным мотивом миссии является оказание гуманитарной помощи сирийским армянам в Алеппо.
Егоян сообщил, что группа, направляющаяся в Сирию, будет включать врачей, саперов и социальных работников.
Ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что в Сирии будет реализован совместный армяно-российский гуманитарный проект, который будет беспрецедентным.