Արգենտինայի Կորդովա քաղաքի քաղաքապետարանը որոշել է, որ հայկական անվանումներով փողոցների ցուցանակները երկլեզու պետք է լինեն՝ իսպաներեն և հայերեն:
Կորդովայի հրապարակներից մեկը կոչվում է Հայաստանի Հանրապետության, կան նաև Արմենիա, Զորավար Անդրանիկ փողոցներ։
Նախաձեռնության հեղինակը Կորդովայի քաղաքային խորհրդի հայազգի անդամ Լուկաս Բալյանն է: Այդ մասին ասվում է Կորդովայի հայ համայնքի ֆեյսբուքյան էջում:
Նախաձեռնությունը նվիրված է Հայաստանի Առաջին Հանրապետության 100-ամյակին:
Նշվում է, որ Արգենտինայի մեծությամբ երկրորդ քաղաքի հայ համայնքի անդամները երկլեզու ցուցանակների տեղադրման կապակցությամբ շնորհակալական նամակ են հղել Կորդովայի քաղաքապետ Ռամոն Խավիեր Մեստրեին:
Արգենտինայում բնակվում է 135 000 հայ։ Մեծ մասը (123 հզ.) կենտրոնացած է Բուենոս Այրեսում և Կորդովայում (7 հզ)։ Արգենտինայի շատ քաղաքներում կան հայկական տեղանուններով, նշանավոր հայերի անուններով փողոցներ, հրապարակներ։ Բուենոս Այրեսի հրապարակներից մեկը կոչվում է Հայաստան, մեկ ուրիշը՝ Արարատ, որտեղ կանգնեցված է Մեծ եղեռնի նահատակներին նվիրված հուշակոթող, Պալերմո թաղամասի Արմենիա փողոցում տեղադրված է Սարդարապատի հերոսամարտի հուշարձան-կոթողը։

Указатели улиц в аргентинском городе Кордова перевели на армянский язык. Соответствующее решение приняли городские власти, сообщается на странице в соцсети Facebook армянской общины Кордовы.
Теперь на улицах с армянскими названиями будут установлены двуязычные указатели – на испанском и армянском.
Отмечается, что автором инициативы стал член городского совета Кордовы, армянин по происхождению Лукас Балян. Инициатива приурочена к 100-летию Первой Республики Армения.
Члены армянской общины города в связи с установлением двуязычных указателей направили мэру Кордовы Рамону Хавьеру Местре благодарственное письмо.
Одна из площадей Кордовы носит название Республики Армения, есть также улицы Армении, Зоравар Андраник.В Аргентине проживает около 135 000 армян. Большинство (123 тысячи) сосредоточено в Буэнос-Айресе и Кордове (7 тыс).