Հայաստանի կառավարությունը կազմում է գազի գնագոյացման վերլուծություն։ Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը:
«Վերլուծությունն արդեն կազմվում է, և հարցն, անպայման, կքննարկվի ռուսական կողմի հետ։ Առայժմ կնախընտրեի չասել, թե կոնկրետ երբ»,-ասել է Միրոզյանը, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
Ավելի վաղ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվել է ռուսական գազի գնի հարցը։
Հայաստանը սահմանին իսկապես գազը ստանում է ցածր գնով (150 դոլար 1000 խմ համար)։ Բայց տնային տնտեսություններին այն հասնում է մոտ 290 դոլարով։ Կողմերը պայմանավորվել են կրկին ուսումնասիրել գնագոյացումը Հայաստանի ներսում։

13 Сентябрь 2018 - 07:30 AMT
Правительство Армении составляет анализ ценообразования на газ. Об этом заявил первый вице-премьер Арарат Мирзоян.
«Анализ уже составляется, и вопрос обязательно будет обсужден с российской стороной. Когда именно, пока предпочел бы не говорить», — сказал Мирзоян, передает Sputnik Армения.
Ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что на встрече с президентом РФ Владимиром Путиным 8 сентября в Москве обсуждался вопрос цены на российский газ.
На границе Армения получает газ по цене 150 долларов за 1000 кубометров. Но домашним хозяйствам (а это основная группа потребителей газа в Армении) он доходит примерно за 290 долларов. Стороны договорились вновь изучить ценообразование на газ внутри Армении.