Սեպտեմբերի 22-ին` ժամը 16:00-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի արձակած կրակոցից մահացել է ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Արցախ Մհերի Հովսեփյանը:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն, տեղեկացնում է Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի բաժինը։
Վերջին շրջանում իրավիճակը թե հայ-ադրբեջանական սահմանին, թե ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում լարված է։ Օրերս Տավուշի ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում հակառակորդի արձակած կրակոցից ևս մեկ զինվոր էր վիրավորվել, որը հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին մահացել էր։
Հայկական կողմը դիմել էր պատասխան գործողությունների, որոնց արդյունքում հակառակորդի 3 զինվոր էր խոցվել, որից 2-ը զոհվել էին, մեկը՝ վիրավորվել:

A serviceman of the Artsakh (Nagorno Karabakh) Defense Army was killed in Azerbaijan’s cross-border shooting on Sunday, September 22.
According to information provided by the press service of the Defense Army, Artsakh Hovsepyan (b. 1998) was shot in one of the army’s eastern military posts.
An Armenian contract soldier was killed in Azerbaijan's cross-border fire in Tavush province on Wednesday. The serviceman, Haykaz Matevosyan (b. 1980), received a gunshot wound in the neck and died on the way to the military hospital.