Սեպտեմբերի 22-ին` ժամը 16:00-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի արձակած կրակոցից մահացել է ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Արցախ Մհերի Հովսեփյանը:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն, տեղեկացնում է Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի բաժինը։
Վերջին շրջանում իրավիճակը թե հայ-ադրբեջանական սահմանին, թե ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում լարված է։ Օրերս Տավուշի ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում հակառակորդի արձակած կրակոցից ևս մեկ զինվոր էր վիրավորվել, որը հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին մահացել էր։
Հայկական կողմը դիմել էր պատասխան գործողությունների, որոնց արդյունքում հակառակորդի 3 զինվոր էր խոցվել, որից 2-ը զոհվել էին, մեկը՝ վիրավորվել:

22 сентября, около 16:00 по ереванскому времени, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), дислоцированной в восточном направлении линии соприкосновения, вследствие стрельбы ВС Азербайджана смертельное ранение получил военнослужащий Арцах Мгерович Овсепян, 1998 г.р.. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Ранее стало известно, что в результате ответной реакции армянской стороны 2 азербайджанских военнослужащих были убиты, еще один был ранен.