Ծաղկաձորն ընդգրկվել է 2018-2019թթ. ձմռանը ռուս զբոսաշրջիկների համար ԱՊՀ լավագույն լեռնադահուկային հանգստավայրերի 10-յակում: Այդ մասին հայտնում է ՏուրՍտատ վերլուծական գործակալությունը:
Ռուսաստանցիների շրջանում պահանջարկ վայելող հանգստավայրերի ցանկում են ընդգրկվել ղազախական Չիմբուլակը, վրացական Գուդաուրին, ադրբեջանական Շահդագը, բելառուսական Սիլիչին, հայկական Ծաղկաձորը, ուզբեկական Չիմգանը, ղրղզական Կարակոլը, բելառուսական Լոգոյսկը, ադրբեջանական Թուֆանդաղը և ղազախական Ալթայան Ալպերը:
Ըստ գործակալության, ՌԴ համար մերձավոր արտասահմանյան և ԱՊՀ երկրների լեռնադահուկային հանգստավայրերում ռուս զբոսաշրջիկները ծրագրում են միջինը 7 օր անցկացնել: Ծաղկաձորում հանգստի զբոսաշրջիային բյուջեն կկազմի օրական $80, ներառյալ գիշերակացն ու սնունդը:
Վարկանիշը ներկայացվել է ըստ 2018/19 ձմռան շրջանում զբոսաշրջային ուղևորությունների վերլուծության արդյունքների:

The Armenian town of Tsaghkadzor has made it to the list of top 10 best and most popular resorts in the CIS space for skiing holidays among Russian tourists in the winter of 2018-2019, TurStat analytical agency revealed on Tuesday, September 25.
Also among the top 10 popular winter destinations are Chimbulak in Kazakhstan, Gudauri in Georgia, Shahdag in Azerbaijan, Silichi in Belarus, Chimgan in Uzbekistan, Karakol in Kyrgyzstan, Lahoysk in Belarus, Tufandag in Azerbaijan and the Altai Mountains in Kazakhstan.
According to the agency, Russian tourists spend 7 days at the resorts in question. In Tsaghkadzor, the budget for recreation, including accommodation and meals, amount to $80 per day.